• Integracja Sensoryczna - Anna Piotr, Gabriela Suchocka

• Zajęcia integracji sensorycznej pomagają dziecku zrozumieć i uporządkować bodźce docierające do niego ze świata zewnętrznego. Polegają na dostarczaniu kontrolowanej dawki doznań sensorycznych, których intensywność jest dostosowana do charakteru i nasilenia zaburzeń.

Ćwiczenia podczas naszych zajęć angażują całe ciało oraz układy zmysłów: równowagi, czucia własnego ciała, dotyku, węchu, słuchu, wzroku. Doskonalimy umiejętności i reakcje równoważne, koordynację wzrokowo-ruchową, bilateralną i naprzemienną, świadomość i orientację w schemacie własnego ciała, orientację przestrzenną, zdolności motoryczne w obrębie dłoni i palców, umiejętności planowania motorycznego, percepcję słuchową i wzrokową, wzmacniamy napięcie posturalne, obręcz barkową, rozwijamy zmysł dotyku, pracujemy nad integracją odruchów pierwotnych.

Do zabaw wykorzystujemy specjalistyczne sprzęty oraz pomoce edukacyjne, które zapewniają rozwój, jednocześnie w sferze ruchowej, emocjonalnej oraz poznawczej.

• Neurologopeda - Małgorzata Drajerczak

• Podczas zajęć z neurologopedą dzieci ćwiczą mięśnie języka, policzków, warg. Uczą się prawidłowo oddychać, czyli wdychać i wydychać powietrze nosem przy domkniętej jamie ustnej. Dzieci niemówiące uczą się komunikować za pomocą piktogramów, gestów Makaton i Werbogestów. Mali podopieczni ćwiczą też artykulację, czyli prawidłowe brzmienie głosek w różnych miejscach artykulacyjnych wyrazów. Nieustannie poszerzają słownictwo języka polskiego, poznają tajemnice słowotwórstwa. Dzieci ćwiczą też koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję słuchową, motorykę małą i dużą. Wszystkie zajęcia odbywają się w formie zabawy: dmuchamy bańki, gramy w gry planszowe, używamy kolorowych obrazków, pracujemy z pacynkami, gramy w Dobble logopedyczne, sudoku, logopedyczne domino,  i w wiele innych wspaniałych gier.

• Pedagog specjalny - Magdalena Kotlarska

• Zajęcia z pedagogiem specjalnym – pomagają dzieciom rozwijać te sfery, które są zaburzone lub ich rozwój przebiega wolniej, niż u rówieśników. Dzieci w trakcie różnych zabaw mają okazję rozwijać umiejętność skupienia uwagi, spostrzeganie, pamięć, myślenie, koordynację wzrokowo-ruchową, grafomotorykę czy pojęcia matematyczne. Uczą się nawiązywać relacje, komunikować z drugą osobą, rozpoznawać różne sytuacje społeczne i emocje z nimi związane.